MÜTEVELLİ HEYETİ

İLHAN – VRENİ NURAL EĞİTİM, KÜLTÜR VE SANAT VAKFI bir aile vakfı olarak kurulmuştur. Bu nedenle Vakfımızın organlarını oluşturan kurullarda yer alan üyeler, genellikle aile bireylerinden oluşur. Mütevelli Heyetimize yeni üye alınması, Mütevelli Heyet veya Yönetim Kurulunun teklifi ile mümkündür. Teklif edilen üyenin kabulü, ancak Mütevelli Heyetin ¾ oranında olumlu oyu ile mümkündür. Mütevelli Heyeti her yılın Haziran ayında toplanır.

Mütevelli Heyeti Üyeleri:
Dr. Altan Edis (Başkan)
Dr. Kerem Paksoy (Başkan Yardımcısı) 
Prof.Dr. Şirin Paksoy (Sayman Üye)
Selçuk Paksoy (Üye)
Ayşe Zeynep Edis (Üye)
Neşegül Balaban (Üye)
Ayşenur Paksoy (Üye)
Cem Galip Edis (Üye)
Pelin Edis (Üye)
 

YÖNETİM KURULU

Vakıf Yönetim Kurulu, Mütevelli Heyet tarafından 3 yıllık süre için seçilecek 7 asil, 3 yedek üyeden oluşur. Yönetim Kurulu üyelerinin çoğunluğunun Mütevelli Heyet üyesi olması zorunludur. Dışarıdan üye seçimi, ancak çoğunluk oluşturmamak koşulu ile mümkündür. Yönetim Kurulu ayda en az bir defa toplanır.

Yönetim Kurulu Üyeleri:

Dr. Altan Edis (Başkan)
Dr. A. Kerem Paksoy (Başkan Yardımcısı)
Prof. Dr. Şirin Paksoy (Muhasip Üye)
Selçuk Paksoy (Üye)
Ayşe Zeynep Edis (Üye)
Neşegül Balaban (Üye)
Ayşenur Paksoy (Üye)

DENETİM KURULU
Arzu Akyıldız
Ayşenur Paksoy
Dr. Cem Galip Edis

VAKIF YÖNETİMİ
Nigar İlhan Acar (Vakıf Müdürü)
Ceren Yalçın (Yetkili)

Altan Edis

Dr. Altan Edis Yönetim Kurulu Başkanı

1943 yılında İstanbul’da doğdu.1967 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı yıl Adalet Bakanlığı tarafından resmi burslu öğrenci olarak İsviçre'ye gönderildi. İsviçre Bern Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1972 yılında lisans ve 1975 yılında Hukuk Doktoru derecesini aldı. İş hayatına Koç Holding’de Endüstri İlişkilerinden sorumlu Koordinatör olarak başlayan Altan Edis, Bankacılık ve medya sektörlerinde üst düzey yönetici olarak görev aldı. Ayrıca on beş yıl T.C. Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Halen Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliğini sürdürmektedir. Almanca ve İngilizce dillerini bilmektedir. Ayşe Zeynep Edis ile evlidir.

Kerem Paksoy

Dr. Kerem Paksoy Başkan Yardımcısı

1977 yılında İstanbul'da doğdu. Ortaokul ve lise öğrenimini Avusturya Lisesi'nde tamamladıktan sonra, Purdue Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2000 yılında lisans ve 2001 yılında lisans üstü programını tamamladı. 2009 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendiliği bölümünde de doktorasını tamamladı. Halen kimya sektöründe üst düzey yönetici olarak çalışmaktadır. Almanca ve İngilizce dillerini bilmektedir. Ayşenur Paksoy ile evlidir. 
 

Sirin Paksoy

Prof. Dr. Şirin Paksoy Sayman Üye

1946 yılında İstanbul'da doğdu. 1968 yılında İstanbul Üniversitesi Fizik-Kimya bölümünden mezun oldu. Kariyerine Almanya'da otomobil boyalarında kimyager olarak başlamıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü'nde Doktorasını ve Doçentliğini tamamladıktan sonra 1989 yılında Profesörlük ünvanını almaya hak kazanmıştır. Bu süre zarfında Bölüm Başkan Yardımcısı ve Anabilim Dalı Başkanı olarak idari görevler üstlenmiştir. 1999 yılında Anorganik Kimya Anabilim Dalı'ndan emekli olmuştur. Çağdaş Yıldızlılar Derneği Kurucu Üyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyesidir.   
 

Ayse Edis

Ayşe Zeynep Edis Üye

Melek – Süleyman Nural’ın kızları olarak İstanbul – Kadıköy’de dünyaya gelmiştir. 1958 tarihinde yatılı öğrenci olarak Üsküdar Amerikan Kız Koleji'ne girmiş, 1965 tarihinde mezun olmuştur. Yüksek eğitimine İstanbul Hukuk Fakültesinde başlamış, ancak eşi Altan Edis’in doktora eğitimini İsviçre’de devam ettirmesi nedeniyle yaşamını Bern’de sürdürmüştür. İsviçre Federal İstatistik Müdürlüğünde yönetici olarak çalışmıştır. Daha sonra yurda dönmüş bir süre daha iş yaşamına devam ederek, emekli olmuştur. Almanca ve İngilizce dillerini bilmektedir. 

Selcuk Paksoy

Selçuk Paksoy Üye

1941 dogumlu. Istanbul Üniversitesi 1966 mezunu. 1969-1973 yıllarında Almanyada BASF Lacke und Farben de çalıştı. 1973 yılı sonunda Türkiye ye dönerek kendi firmasını kurdu. O tarihten bu yana ; Gebze GOSB deki fabrikasında boya,izolasyon, kaplama, endüstriyel yapıştırıcılar, kompozit agırlıklı olmak üzere, faaliyetlerini sürdürüyor.

Nesegul Balaban

Neşegül Balaban Üye

1961 Istanbul'da Melek ve Süleyman Nural'ın kızları olarak doğdu. Kadıköy Kız Lisesi'den sonra Isviçre Montreux École de Secretariat et de  Langue da okumuştur. Tekstil Servis ve Özdemir Antimuan Madenleri'de çalışmıştır. Bilgin Balaban ile evli bir çocuk annesidir. Almanca bilmektedir.

Ayşenur Kökenli Paksoy

Ayşenur Kökenli Paksoy Üye

1983 Bursa doğumlu. Ortaokul ve lise öğrenimini Koç Özel Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Virginia Üniversitesi McIntire İşletme okulundan Pazarlama ve Yönetim bölümlerinden mezun oldu. Kariyerine Washington DC’de pazar araştırma alanında analist olarak başlamıştır. 2007 yılında Türkiye’ye dönme kararı alarak, kısa bir süre pazar araştırma alanında çalıştıktan sonra ilaç sektörüne girmiştir. Halen ilaç sektöründe üst düzey yönetici olarak çalışmaktadır. Kerem Paksoy ile evlidir. Öğrencilerle deneyim paylaşımından büyük bir keyif almaktadır.